Leedsi dhe Norwichi pas Elvis Rexhbeqajt

02 Maj 2019

Elvis Rexhbeqaj është një ndër futbollistët më perspektiv shqiptar në ligën elitare gjermane.

Mesfushori po kalon nëpër një sezon fantastike me skuadrën e Wolfsburgut, ku ka rënë në sy të ekipeve angleze.

Në fakt, sipas të përditshmes gjermane, BILD, lojtari tashmë ka zgjuar interesimin e Leeds United dhe Norwich Cityt.

Te dyja skuadrat raportohet se janĂ« tĂ« gatshĂ«m tĂ« ndajnĂ« tetĂ« milionĂ« euro pĂ«r shĂ«rbimet e 21-vjeçarit, i cili ka kontratĂ« tĂ« vlefshme me “ujqĂ«rit” edhe pĂ«r njĂ« sezon.

Megjithatë, lojtari synon të qëndrojë te klubi gjerman dhe synon ta bindë trajnerin Oliver Glasner.

Ndryshe, Rexhbeçaj është produkt i akademisë së Wolfsburgut gjersa këtë sezon ka pasur rastin të paraqitet 22 herë, ku ka shënuar një gol dhe ka bërë një asistim. /Telegrafi/

www.telegrafi.com