Legjenda e Arsenalit, Parlour kritikon Sanchezin pas deklaratave se deshi të largohej nga Unitedi pas vetëm një stërvitjeje

05 Shtator 2020

Ray Parlour ka kritikuar sulmuesin Alexis Sanchez për mentalitetin e tij “të frikshëm”, ndërsa e goditi atë për deklaratat rreth dëshirën së tij për t’u larguar nga klubi pas seancës së tij të parë stërvitore.

Sanchez duroi një kohë të keqe 18-mujore te Unitedi pasi vendosi të largohej nga Arsenali në janar të vitit 2018.

Ylli i Kilit arriti të shënonte vetëm pesë gola në 45 paraqitje në të gjitha garat për Djajtë e Kuq, mes pikëpyetjeve mbi formën dhe përkushtimin ndaj klubit.

31-vjeçari foli për kohën e tij në Mançester gjatë një video direkt në Instagram në fillim të kësaj jave dhe pranoi se u pendua menjëherë për vendimin e tij për t’u larguar nga Arsenali.

Lexo po ashtu: Sanchez zbulon histori interesante nga koha te Unitedi: Doja të kthehesha te Arsenali pas seancës time të parë stërvitore

“Pas seancës së parë stërvitore kuptova shumë gjëra, erdha në shtëpi dhe pyeta familjen time dhe menaxherin tim nëse mund ta prishja kontratën dhe të kthehesha në Arsenal, diçka nuk më shkonte mirë, por unë tashmë kisha nënshkruar”, ka thënë Sanchez.

Ish-mesfushori i Arsenalit, Parlour ka lëshuar një përgjigje të zemëruar ndaj komenteve të Sanchez, duke këmbëngulur se mendimi i tij nuk i shkon për shtat një futbollisti profesionist që luan në nivelin më të lartë.

“Nëse ai me të vërtetë dëshironte të bashkohej me Man Cityn, pse nuk i uli pagat dhe të thoshte: ‘Unë do të nënshkruaj për 250 mijë funte në javë?’ Me siguri ai mund të jetojë me 250 mijë javë?”, ka thënë fillimisht Parlor për talkSPORT.

“Ai mori 560 mijë funte në javë kur shkoi te Manchester Unitedi. Kjo është e frikshme”.

Ray Parlour: "If he [Alexis Sanchez] really wanted to join Man City, why didn’t he cut his wages down and say, ‘I’ll sign for £250,000-a-week’? Surely he can live on £250k-a-week? He got £560k-a-week when he went to Manchester United. That’s scary." #mufc #mujournal [@talkSPORT]

— United Journal (@theutdjournal) September 5, 2020

“Si mund të thuash, si lojtar, kur arrin në një klub që dëshiron të largohesh ditën tjetër?. Kjo nuk është e drejtë. Ky mentalitet nuk duhet të jetë te një futbollist”.

“Ju duhet të thoni: ‘Është Manchester Unitedi, një nga klubet më të mëdha në botë, dhe unë duhet të luftoj për pozicionin tim dhe të sigurohem që të përpiqem të performoj siç bëra në Arsenal”.

“Mund të jetë një stil i ndryshëm i futbollit, mund të mos i përshtatet atij, por duhet të përpiqesh të fitosh tifozët, lojtarët – të gjithë. Dhe kjo është ajo që ai nuk bëri”, përfundoi ish-kapiteni i Arsenalit. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan