Leicesteri rrezikon vendin në Ligën e Kampionëve, mposhtet nga Bournemouthi me rezultat bindës

12 Korrik 2020

Bournemouthi e ka mposhtur 4-1 Leicesteri në kuadër të javës së 35-të në Ligën Premier.

Ishin ‘Dhelprat’ ata që kaluan në epërsi në minutën e 23-të me anë të Jamie Vardyt.

Por, mysafirët disi filluan të bijnë në tempo dhe kjo u kushtoi shumë në pjesën e dytë.

Bournemouth vs Leciester (Foto: Andy Couldridge/Pool via Getty Images/Guliver)

Në 45 minutat e dytë, Bournemouthi ishte disi më e organizuar dhe arriti të shënonte plotë katër gola.

Ishte minuta e 65-të kur vendiasti fituan një penallti të cilën në gol e konvertoi, Junior Stanislas.

Bournemouth vs Leciester (Foto: Andy Couldridge/Pool via Getty Images/Guliver)

Dy minuta më vonë, Dominic Solanke (67’), e përmbysi rezultatin, duke filluar nga aty shpërtallimin e Leicesterit.

Në minutën e 83-të, Jonny Evans ishte tejet i pafat, pasi shënoi auto-gol, duke thelluar epërsinë 3-1 të Bournemouthit.

Bournemouth vs Leciester (Foto: Andy Couldridge/Pool via Getty Images/Guliver)

Solanke (87’), arriti të shënonte edhe golin e tij të dytë dhe të katërtin për skuadrën e tij, për të vulosur kështu fitoren e skuadrës së tij.

Pas javës së 35-të, Leicesteri gjendet në pozitën e katërt me 59 pikë dhe në rast të fitores së Manchester United ndaj Southamptonit, ata do të kalojnë në pozitën e pestë, gjersa Chelsea vazhdon të qëndrojë në pozitën e tretë me 60 sosh. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com