Lëndimi i De Geas, shqetësim për Unitedin para ndeshjes ndaj Liverpoolit

16 Tetor 2019

David De Gea është detyruar ta lëshojë ndeshjen kualifikuese për ‘Euro 2020’, ndërmjet Suedisë dhe Spanjës për shkak të një lëndimi.

Portieri i Manchester Unitedit u zëvendësua nga Kepa Arrizabalaga (Chelsea) dhe nga mënyra e ecjes dukej sikur ka pësuar lëndim në ijë.

Lexo po ashtu: Suedia rrit gjasat për kualifikim pas barazimit ndaj Spanjës që tashmë është në 'Euro 2020'

Kjo do të thotë se 28-vjeçari mund të mungojë në derbin e të dielës në Old Trafford kundër Liverpoolit.

🚨 Injury news on @D_DeGea 👇#MUFC

— Manchester United (@ManUtd) October 15, 2019

Ky nuk është lajm aspak i mirë për trajnerin Ole Gunnar Solskjaer, i cili nuk po arrin ta ketë skuadrën e parë të plotë në dispozicion që nga muaji gusht.

Mbrojtësit e krahut Luke Shaw dhe Aaron Wan-Bissaka janë në dyshim për të luajtur si pasojë e lëndimeve, ndërsa në dyshim është edhe Paul Pogba.

Anthony Martial e ka të lënduar kofshën dhe ka vazhduar me trajtimin në përpjekje për t’u kthyer. /Telegrafi/

Wow David de Gea😎 pic.twitter.com/cC8ZXwjDLd

— MarcoXson (@AHPSOF_17) October 15, 2019

Manchester United fans look away 🙈

David de Gea has been subbed off after appearing to tweak something whilst
clearing the ball.

Watch live on Sky Sports PL or follow here: https://t.co/BXq7U0UkqW pic.twitter.com/5l5wNWhwv7

— Sky Sports Football (@SkyFootball) October 15, 2019

www.telegrafi.com