Leonardo largon ‘fantazmat’ Donadoni dhe Conte

25 Tetor 2018

“Nuk kemi menduar kurrë për një tjetër”, tha trajneri Leonardo duke i hedhur posht thashethemet se Milan ka menduar për Donadoni-n për të zëvendësuar Gattuso-n. “Kompromisi me Gattuso-n është konstante, ne e kemi njohur njëri-tjetrin për 20 vjet, nuk kemi problem të flasim dhe respekti është i qartë. Rino duhet të fokusohet në përmirësimin e ekipit, gjetjen e zgjidhjeve dhe alternativat”, vazhdoi ai.

Të paktën me fjalë, Gattuso mund të flejë në mënyrë paqësore, por nuk ka dyshim se Milani duhet të kthehet dhe të gjejë vazhdimësi në rezultate. Për momentin Leonardo largon fantazmat Donadoni dhe Conte. “Në këtë lajm njerëzit as nuk besojnë më, është pjesë e futbollit, përreth ka gjëra pak më pak reale dhe reale. Është pjesë e lojës”, shpjegoi ai në “Sky Sports”.

Drejtori i përgjithshëm i fushës teknike, megjithatë, pret përmirësime të kuqezinjve. “Milan është një ekip që ka gjëra për të përmirësuar, nuk ka siguri. Ka nevojë për rezultate dhe qetësi, madje edhe për Gattuso-n për të gjetur situata të tjera, ka ngritje dhe ngritje, ideja është që të jemi konstant sa më shpejtë të jetë e mundur, ne kemi një sezon të tërë përpara”, shtoi Leonardo.

Humbja e derbit ende djeg: “Çdo gjë mund të ketë ndodhur kundër Interit, por duke marrë një gol në kohën shtesë është normale që të lë të hidhur, por ne duhet të vazhdojmë, nuk duhet të harrojmë se ku kemi filluar, por në ligë nëse shikoni klasifikimin ne nuk jemi shumë larg, ka gjithçka për të bërë mirë”. /EDS/

**************************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.
Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.