Leonardo: Neymar mund të largohet, po presim ofertat

09 Korrik 2019

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain, Leonardo ka njoftuar se janë të gatshëm ta shesin Neymarin.

Pas zbulimit se PSG kishte qenĂ« nĂ« biseda “sipĂ«rfaqĂ«sore” me BarcelonĂ«n pĂ«r brazilianin, Leonardo ka pranuar se lojtari kishte kĂ«rkuar tĂ« largohej.

“ËshtĂ« e qartĂ« pĂ«r tĂ« gjithĂ«,” tha Leonardo dhe shtoi “NĂ« futboll, ju thoni njĂ« gjĂ« dhe pastaj njĂ« gjĂ« tjetĂ«r pastaj tjetĂ«r. ËshtĂ« e pabesueshme, por kĂ«shtu Ă«shtĂ«”.

“Ne kemi folur me pĂ«rfaqĂ«suesit e tij. Pozicioni i tyre Ă«shtĂ« i qartĂ«, por tani ekziston vetĂ«m njĂ« gjĂ« qĂ« Ă«shtĂ« e sigurt: ai ka njĂ« kontratĂ« trevjeçare me ne dhe, pasi nuk kemi marrĂ« ndonjĂ« ofertĂ« pĂ«r tĂ«, nuk mundemi diskutojmĂ« pĂ«r ndonjĂ« gjĂ«”.

“Neymar mund tĂ« largohet nga PSG nĂ«se marrim ofertĂ«n e duhur,” tha Leonardo nĂ« intervistĂ«n e parĂ« qĂ« kur u kthye nĂ« klub.

“Por tani nuk e dimĂ« nĂ«se dikush dĂ«shiron ta blejĂ« atĂ« ose me çfarĂ« çmimi. E gjithĂ« kjo nuk mund tĂ« ndodhĂ« brenda njĂ« dite, kĂ«tĂ« e di”, pĂ«rfundoi ai.

Ndryshe, Neymar ishte blerë nga skuadra kampione franceze nga katalunasit për shumën e 222 milionë eurove. /Telegrafi/

www.telegrafi.com