Leonardo takohet me agjentin e Fabregasit, pritet transferimi i spanjollit te Milani

29 Nëntor 2018

Cesc Fabregas ka vendosur të largohet përfundimisht nga Chelsea.

Mesfushori spanjoll nuk po luan shumë këtë edicion dhe ka vendosur të largohet nga Londra.

E ardhmja e spanjollit duket se do të jetë në kampionatin italian Serie A.

Është skuadra e madhe italiane, Milan që ka shprehur interesim për transferimin e Fabregasit.

Në fakt drejtori i kuqezinjve Leonardo është takuar me agjentin e lojtarit për të biseduar rreth transferimit të tij.

(Photo by Paul Kane/Getty Images/Guliver)

Chelsea për ta lënë të lirë në janar po kërkon 10 milionë euro, shumë që Milani nuk është gati ta paguajë.

Kuqezinjtë janë gati të presin deri në verë për ta marrë Fabregasin si lojtarë të lirë pasi kontrata e tij me klubin londinez skadon më 30 qershor.

Interesim për ish-anëtarin e Barcelonë dhe Arsenalit ka shprehur edhe Napoli dhe disa skuadra amerikane. /Telegrafi/

www.telegrafi.com