Lewandowski dhuron një milion euro për luftën kundër coronavirusit

21 Mars 2020

Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski dhe bashkëshortja e tij, Anna, kanë kontribuuar me një milionë euro për të ndihmuar në luftën kundër coronavirusit.

“Të gjithë jemi të vetëdijshëm për situatën e vështirë. Sot do të luajmë në një skuadër. Të bëhemi të fortë në këtë luftë. Nëse mund t’i ndihmojmë dikujt, le ta bëjmë”.

“Kjo situatë na prek të gjithëve, prandaj kërkojmë që t’i ndiqni instruksionet dhe t’i dëgjoni ata që dinë më mirë. Të jemi të përgjegjshëm”, ka thënë Lewandowski për Bild.

View this post on Instagram

It time to start our new challenge! strengthen yourself! Train at home for the next 14 days. Every day I will upload a training from my app @diet_training_by_ann . Today its TX5! I will also post recipes and tips on how to boost your immune system!🏋️‍♀️ ________________________ To zaczynamy!🏋️‍♀️ #trenujwdomu dzień 2️⃣/1️⃣4️⃣ We wczorajszym Q&A na IS poprosiliście o 14 dni wyzwania, o 14 dni motywacji. Ze względu na to co dzieje się na świecie – PROSZĘ #ZOSTAŃWDOMU Obiecuję, że będę starała się motywować Was każdego dnia 🏋️‍♀️💚 dodając plany treningowe z app @diet_training_by_ann oraz zdrowe przepisy. Mamusie – a my dodatkowo wymieniajmy się pomysłami na zabawy z dziećmi. 😉😋 ____ Program Tx5📲 Cardio/Whole Body Każde ćwiczenie wykonaj w czasie 4️⃣5️⃣ – 6️⃣0️⃣ sekund, powtórz wszystko w 5️⃣ seriach. Tx5📲 część z Was pewnie bardzo dobrze zna ten trening, bo jest on jednym z pierwszych treningów. Ileż ja dostałam pięknych metamorfoz po zastosowaniu tego programu! CARDIO RULEZ! Wrzucam zajawekę i zachęcam do ściągnięcia całości w aplikacji choćby dla samego Cardio! _____ #DietandTrainingByAnn #TrainingbyAnn #trainingapp #motywacja #motivation #success #workout #fitness @4f_official new collections

A post shared by 𝐀𝐧𝐧𝐚 𝐋𝐞𝐰𝐚𝐧𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚 (@annalewandowskahpba) on Mar 14, 2020 at 12:43am PDT

Bashkëlojtarët e tij, Leon Goretzka dhe Joshua Kimmich, po ashtu kanë themeluar fondin e quajtur ‘We Kick Corona’ dhe së bashku kanë kanë kontribuuar me një milion euro. Një shumë të konsiderueshme parash e ka bërë edhe anësori i Manchester Cityt, Leroy Sane.

Ndërsa deri më tani, në total, fondacioni ‘We Kick Corona’ ka grumbulluar 2.5 milionë euro. /Telegrafi/

www.telegrafi.com