Lewandowski: Mund ta mbyll karrierën te Bayern Munichu

11 Mars 2019

Sulmuesi polak nuk e përjashton mundësin që ta mbyllë karrierën me kampionët e Bundesligës.

Robert Lewandowski, tash e sa vite është sulmuesi kryesor i Bayern Munichut dhe cilësohet si një prej më të mirëve në botë në pozitën e tij.

Bayerni ka refuzuar disa herë oferta të majme për reprezentuesin e Polonisë dhe tani ai po mendon që të luajë deri në fund të karrierës me bavarezët.

Robert Lewandowski duke festuar një nga golat . (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

“Gjithçka po ecĂ«n mirĂ« kĂ«tu, unĂ« ndihem mirĂ« dhe kam marrĂ«dhĂ«nie shumĂ« tĂ« mira me klubin”.

“Mund tĂ« luaj nĂ« nivelet mĂ« tĂ« larta edhe pĂ«r pesĂ« deri nĂ« shtatĂ« vite”.

Robert Lewandowski . (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

“Jam pjesĂ« e Bayernit tash e sa kohĂ« dhe ky Ă«shtĂ« njĂ« prej klubeve mĂ« tĂ« mĂ«dha nĂ« botĂ«â€.

“Duke qenĂ« pjesĂ« e kĂ«tij klubi kam gjithnjĂ« mundĂ«si tĂ« pĂ«rmirĂ«sohem mĂ« shumĂ«â€,  ka thĂ«nĂ« Lewa. /KP/

www.telegrafi.com