Lewandowski thotë se askush se ka merituar më shumë si ai Topin e Artë

29 Gusht 2020

Robert Lewandowski ka thënë se ai e meritonte të fitonte Topin e Artë në këtë vit për shkak të formës që ka treguar.

Çmimi prestigjioz nuk do të jepet në këtë vit, shkaku i pandemisë me COVID-19 që ndërpreu futbollin nga mesi i muajit mars.

Futbolli rifilloi në muajin maj, pikërisht me Bundelsigën, mirëpo nikoqiri France Football vendosi që Topi i Artë mos të jepej në këtë vit.

Sulmuesi polak arriti që këtë vit të përfundonte si golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve, Bundesliga, DFB Pokal, duke qenë pjesë e rëndësishme e tripletës së Bayern Munichut.

Lewandowski është pyetur se kujt do ia ndante Topin e Artë në këtë vit, po të ishte ndarë.

Lexo po ashtu: Dhjetë golashënuesit më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve

“Vetes time! Kemi fituar gjithçka që ishte për t’u fituar dhe unë isha golashënuesit më i mirë në të gjitha garat”, ka thënë polaku.

“Çdo lojtar që do të ishte në vendin tim, do e fitonte, mirëpo që fati ishte ky dhe Topi i Artë nuk do të jepet në këtë vit”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com