Limaj mban “gjallë” Kukësin, Kastrioti fiton “finalen” e sezonit

10 Prill 2019

Një gol në fundin e ndeshjes i ka dhuruar Kukësit fitoren në transfertën e Laçit. Debuton me sukses Ernest Gjoka, pas skuadra e tij triumfoi 1-0 në ndeshjen e javës së 28-të të Superligës. Limaj në minutën e 87-të ndali topin në rrjetë, ndërsa kuksianët rezistojnë në garën për titullin kampion.

Bandicam 2019 04 10 15 32 51 884

Ndërkohë, në përballjen direkte për mbijetesën, Kastrioti fitoi 1-0 kundër Luftëtarit. Marku me 11-metërsh në minutën e 25-të shënoi golin e vetëm dhe të suksesit për krutanët që mbajnë gjallë shpresat e tyre për të qëndruar në Superligë.

(BalkanWeb)

www.balkanweb.com