LIVE| Barcelona-Atletiko/ Zgjat pak avantazhi i katalanasve, Saul vendos baraspeshën (VIDEO)

30 Qershor 2020

Barcelona pret në shtëpi Atletiko Madridin, në një ndeshje ku katalanasit e kanë detyrim fitoren, për të shpresuar ende te titulli kampion.

Pritet të jetë një sfidë që do dhurojë spektakël, edhe për rivalitetin mes dy skuadrave. Atletiko shpesh i ka prishur punë Barçës dhe Simeone me të besuarit e tij do të kërkojnë të bëjnë përsëri të njëjtën gjë.

Fitorja pĂ«r ekipin e Setien Ă«shtĂ« detyrim, pas rezultateve negative nĂ« ndeshjet e fundit, nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« t’i bĂ«jnĂ« edhe presion Realit nĂ« krye tĂ« tabelĂ«s.

LIVE| Bracelona-Atletiko Madrid 1-1

D. Kosta 12′ (autogol)/ Saul 18′

Barcelona: Ter Shtegen, Semedo, Pike, Alba, Lengle, Rakitiç, Buskets, Vidal, Pig, Mesi, Suarez.

Atletiko Madrid: Oblak, Himenez, Felipe, Arias, Lodi, Tomas, Saul, Karrasko, Jorente, Kosta, Korrea.

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com