Liverpool bënë gati ofertën prej 100 milionë eurove për sensacionin e Ligue 1

19 Mars 2020

Kampionatet elitare të futbollit janë në pushim shkaku i përhapjes së pandemisë coronavirus.

Megjithatë klubet e mëdha në këtë kohë pushimi po bëjnë gati transferimet që do t’i kryejnë në afatin kalimtar veror.

Kampioni në fuqi i Evropës, Liverpool do të shpenzojë në repartin ofensivë, pasi i duhen ende sulmues.

The Reds janë gati ta transferojnë në Anfield sensacionin e Ligue 1 këtë edicion, sulmuesin Victor Osimhen.

21-vjeçari ka pasur paraqitje fantastike me Lille, ku 38 ndeshje në të gjitha garat ka shënuar 18 gola dhe ka bërë gjashtë asistime.

Victor Osimhen. (Photo by Bryn Lennon/Getty Images)

Le 10 Sport ka raportuar se Liverpool ka gati një ofertë prej 100 milionë eurove për transferimin e Osimhen në Anfield.

Gjiganti anglez nuk do ta ketë të lehtë afrimin e nigerianit, pasi gara për të është shumë e madhe.

Barcelona, Real Madrid, Bayern Munich, PSG dhe Tottenham Hotspur janë skuadrat tjera që janë në kërkim të sensacionit nigerian të Ligue 1.

Gjithsesi drejtuesit e Lille kanë bërë të qartë se duan që nga shitja e yllit të tyre të fitojnë mbi 100 milionë euro. /Telegrafi/

www.telegrafi.com