Liverpooli dhe Juve mund ta aktivizojnë klauzolën e Julian Brandt

16 Prill 2019

Julian Brandt mund të largohet nga Bayer Leverkuseni gjatë verës për vetëm 25 milionë euro – shkruan Sport Bild.

22-vjeçari ka një klauzolë në kontratën e tij, të cilën mund ta shkëpusë për shumën e përmendur të parave.

Julian Brandt (Foto: Maja Hitij/Getty Images/Guliver)

Liverpooli dhe Juventusi janë dy klubet më të interesuara për shërbimet e futbollistit gjerman, ndërkohë që ai po monitorohet edhe nga Real Madridi.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet nga Julian Brandt

Kontrata e Brandt është valide deri në vitin 2021, ndërsa klubet që paguajnë 25 milionë euro mund ta ndërpresin atë.

Krahas të qenit pjesë e Leverkusenit, mesfushori ofensiv ka qenë edhe pjesë e Akademisë së Wolfsburgut. /Telegrafi/

www.telegrafi.com