Liverpooli fillon epokën me Niken – tifozët i pëlqejnë shumë fanellat e reja

01 Gusht 2020

Liverpooli e ka zbuluar fanellat për edicionin 2020/21, derisa janë pritur shumë mirë nga tifozët e tyre.

The Reds arritën të shpalleshin kampion të Ligës Premier në këtë sezon, pas më shumë se 30 vitesh pritjeje.

Tashmë edhe zyrtarisht Nike do të jetë e vendosur në fanellat e tyre, të cila janë me ngjyrë të kuqe dhe me një pjesë të vogël e ngjyrës së bardhë.

Skuadra angleze e kishte sponsor të fanellave New Balancen, mirëpo nga edicioni i ri do të jenë me markën e njohur botërore.

Tifozët e Liverpoolit janë të kënaqur me dizajnin e fanellave që ka bërë Nike, derisa janë zbuluar edhe fanella e dytë dhe ajo e portierit. /Telegrafi/

You asked, we (x @NikeFootball) delivered… ?

It’s time for @Alex_OxChambo’s unboxing special, featuring a few familiar faces ? #TellUsNever pic.twitter.com/b4dVBJqqgX

— Liverpool FC (Premier League Champions ?) (@LFC) August 1, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com