Liverpooli prezanton fanellat për sezonin e ri

18 Prill 2019

Klubi i madh anglez ka prezantuar fanellën që do ta mbajë si vendas në sezonin e ardhshëm 2019/20.

Liverpooli nuk ka pritur përfundimin e sezonin për të prezantuar fanellat e reja, pasi një gjë të tillë e ka bërë sot (e enjte).

Klubi anglez ka shfrytëzuar faqet zyrtare për të shfaqur prezantimin e fanellave të reja, ku pjesë e tyre ishin Mohamed Salah, Alisson Becker, Roberto Firmino dhe Naby Keita.

? IT'S HERE! ?

Our new 2019/20 @NBFootball home kit ?

Available to pre-order today ? https://t.co/kgZQ1SIzwR #LiveIt pic.twitter.com/QWa4DqnajM

— Liverpool FC (@LFC) April 18, 2019

Fanella e parë e klubit anglez vazhdon të mbetet me ngjyrën e kuqe tradicionale, ndërsa është e dizajnuar me disa vija vertikale ngjyrë ari dhe reklamë të bardhë.

???

? 2019/20 @NBFootball home kit ?#LiveIt

— Liverpool FC (@LFC) April 18, 2019

Kjo fanellë thuhet se vjen si kujtim i legjendës Bob Paisley, i cili llogaritet si trajneri më i madh në histori të Reds, duke fituar gjashtë tituj kampioni të Ligës Premier dhe tri Liga të Kampionëve.

Reds kanë vazhduar me prodhuesin New Balance, ndërsa kanë njoftuar gjithashtu se shitja e këtyre fanellave ka filluar qysh nga sot (e enjte) më 18 prill 2019.

/Telegrafi/

OFFICIAL: @LFC have released their new home kit for the 2019/20 season. ?

A tribute to club legend Bob Paisley. #LiveIt pic.twitter.com/fRAfxATSE1

— Squawka News (@SquawkaNews) April 18, 2019

www.telegrafi.com