Liverpooli tentoi transferimin e Rodrygos para Real Madridit, por dështoi

08 NĂ«ntor 2019

Ish- trajneri i Santosit, Elano ka zbuluar se Liverpooli u përpoq të nënshkruajë me sensacionin e Real Madridit, Rodrygo Goes.

18-vjeçari, i cili u bashkua me Realin nga Santos verën e kaluar, shënoi një het-trik në fitoren 6-0 ndaj Galatasaray të martën.

Rodrygo tani po llogaritet si njĂ«ri nga lojtarĂ«t mĂ« premtues dhe MbretĂ«rit duhen tĂ« gĂ«zohen qĂ« kanĂ« arritur ta ‘rrĂ«mbejnĂ«’ atĂ«.

Lexo po ashtu: Real Madridi ‘shkatĂ«rron’ Galatasarayn – Rodrygo shĂ«non het-trik

Për talentin brazilian interesim të madh kishte shprehur edhe Liverpooli.

“Kishte njĂ« periudhĂ« kur kishte interes shumĂ« tĂ« fortĂ« nga Liverpooli qĂ« ai tĂ« largohej kur ai ishte ende nĂ« Santos”, ka thĂ«nĂ« fillimisht Elano pĂ«r ESPN.

Lexo po ashtu: Rodrygo: Mos më krahasoni me fenomenin Ronaldo

“Vlerat ishin shumĂ« tĂ« ulĂ«ta, por ata donin tĂ« lejonin largimin e tij”.

“Oferta e Realit mĂ« vonĂ« ishte rreth 30 milionĂ« euro mĂ« shumĂ«! UnĂ« bĂ«ra njĂ« bisedĂ« me stafin dhe thashĂ« qĂ« djali ia vlen tĂ« largohet pĂ«r kĂ«tĂ« çmimi”, pĂ«rfundoi braziliani. /Telegrafi/

www.telegrafi.com