Loew: Gjermania humbet më shumë nga të gjithë në Rusi

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
1 Janar 2018 19:09
Mesazhi i teknikut të pacerave

Trajner i Gjermanisë Joachim Loew ka besim se skuadra e tij do të shkëlqejë në botërorin e Rusisë në verën e ardhshme.

“Ne duhet që të krijojmë një uri të paparë për fitore sepse jemi ata të cilët kemi më shumë për të humbur krahasuar me të tjerët”.

Tekniku i pancerave beson se ekipi që drejton mund të bëjë historinë dhe të fitojë titullin e dytë radhazi si kampione e botës.

Por kjo nuk do të jetë e lehtë duke qenë se Brazili, Franca, Spanja, Anglia dhe Argjentina do të përpiqen që t’i largojnë gjermanët nga maja e botës.

“Të fitojmë prapë botërorin do të thotë që të hyjmë në një dimension të ri dhe duhet që të shfaqim fuqi mbinatyrore nëse duam që t’ia arrijmë”, tha Loew.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike