Lojtarëve të Liverpoolit iu dhurohet nga një iPhone prej ari 24 karatësh pas triumfit në Ligën e Kampionëve, vlera e secilit katër mijë euro

12 Qershor 2019

Liverpooli kishte arritur ta mposhte Tottenhamin në finalen e Ligës së Kampionëve me rezultat 2-0.

Për këtë fitore, stafit të Liverpoolit i është bërë një dhuratë e veçantë.

Partneri i Liverpool, iDesign Gold iu ka dhuruar një të gjithë ekipit dhe Jurgen Kloppit, nga një telefon të personalizuar iPhone XS.

View this post on Instagram

The champions league edition iPhones for @liverpoolfc ⚽️ 🏟

A post shared by IDESIGN GOLD (@idesigngold) on May 29, 2019 at 8:26am PDT

Secilit aty i shkruan emri dhe numri i fanellës, si dhe logo e finales së Ligëss së Kampionëve që u mbajt në Madrid.

View this post on Instagram

We partnered with @liverpoolfc to design 28 iPhone XS in 24k Gold🏟🛑⚽️(CHAMPIONS LEAGUE FINAL EDITION MADRID 2019)for the team and KLOPP🤓 @jurgen_klopppp @fabinho @virgilvandijk @gwijnaldum @dejanlovren06 @jamesmilnerofficial @keitanabydeco @roberto_firmino @sadiomaneofficiel @mosalah @joegomez5 @alissonbecker @jhenderson @danielsturridge @amplfc18 @officiallallana @alexoxchamberlain @22mignolet22 @shaqirixherdan @rhianbrewster @andyrobertson94 @divockorigi @joelmatipfp @curtisjr @ben.woodburn @kelleher @rafaelcamacho77 @trentarnold66

A post shared by IDESIGN GOLD (@idesigngold) on May 21, 2019 at 8:53am PDT

Sipas Liverpool Echo, secili telefon kushton diku afër 4 mijë euro.

View this post on Instagram

3 days to go🏟24k gold champions league final edition iPhones for the @liverpoolfc squad ⚽️🛑the potential starting 11 for saturday?🤔

A post shared by IDESIGN GOLD (@idesigngold) on May 29, 2019 at 8:32am PDT

Klubi në të kaluarën dhurata ë tilla u kishte bërë edhe legjedanve Steven Gerarrd dhe Jamie Carragher. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Thanks @idesigngold for custom iphones for the 2nd year running. iDesign Gold products are also available to buy in Harvey Nichols Manchester 👍#ad

A post shared by Steven Gerrard (@stevengerrard) on Apr 17, 2019 at 4:14am PDT

www.telegrafi.com