Lozano arrin në Napoli, të mërkurën zyrtarizimi

20 Gusht 2019

Sulmuesi i PSV-së dhe Meksikës, Hirving Lozano, më në fund ka mbërritur në Itali për të përfunduar transferimin e tij të shumëpritur te Napoli.

Lozano zbarkoi në aeroportin Roma Ciampino të martën në mbrëmje, dhe CalcioNapoli24 shkruan se ai do t’i nënshtrohet nesër testeve mjekësore përpara se të nënshkruajë zyrtarisht.

Napoli raportohet se do të paguajnë 38 milionë euro, plus bonuset për 24-vjeçarin, i cili ka qenë në radarin e tyre që nga janari.

JUST IN – Hirving Lozano has landed in Rome, tomorrow will sign with @sscnapoli. First photos with a Napoli scarf and with his first fans at the airport (photos @CalcioNapoli24) pic.twitter.com/7PODEbKvhI

— Claudio Russo (@claudioruss) August 20, 2019

Ai ka shënuar 40 gola në 79 paraqitje për PSV-në, duke fituar një titull të Eredivise në edicionin 2017-18.

¡Ya llegó! ✈️

Hirving Lozano arribó a tierras italianas y posó con una bufanda del Napoli en busca de cerrar su llegada al equipo 🔵https://t.co/kzI5enb3ev pic.twitter.com/KGhLmYapm8

— Sportscenter en español (@SportsCenter_nt) August 20, 2019

Ai ka shënuar nëntë herë në 35 ndeshje për Kombëtaren e Meksikës.

Lozano luan kryesisht në krah të majtë, që ia lejon të futet brenda me këmbën e tij të djathtë. Ai mund të luajë në të djathtë ose në mes. /Telegrafi/

www.telegrafi.com