Luis Suarez vs Lautaro: E tashmja ndaj të ardhmes?

10 Dhjetor 2019

Barcelona është duke punuar për të gjetur një zëvendësues për Luis Suarez, dhe sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, është një nga ata që po përcjellën.

Argjentinasi mbërrijti te Nerazzurrët në vitin 2018 dhe ka bërë që fansat ta harrojnë shumë shpejtë Mauro Icardin.

“GjĂ«ja mĂ« e mirĂ« Ă«shtĂ« qĂ« Barcelona mund tĂ« shikojĂ« njĂ« sulmues, pasi unĂ« nuk do tĂ« mund tĂ« jem njĂ« numĂ«r 9 te Barcelona pĂ«r njĂ« kohĂ« tĂ« gjatĂ«â€, kishte thĂ«nĂ« Suarez pĂ«r Bein Sports.

Luis Suarez (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Zëvendësuesi potencial i tij deri tani ka 13 gola dhe tri asistime në 20 ndeshje, pesë prej tyre në Ligën e Kampionëve.

Mosha e tij prej 22 vjeç, Lautaro ka ndezur interesimin e shumë klubeve, por edhe Interi dëshiron ta mbajë në klub.

Lautaro duke e festuar një gol me fanellën e Interit

Inter dëshiron ta vazhdojë kontratën e tij dhe ta largojë klauzolën prej 111 milionë euro.

Klauzola është aktive vetëm për dy javë gjatë muajit korrik.  /Telegrafi/

www.telegrafi.com