Lukaku thotë se e ka marrë vendimin për të ardhmen, Serie A mbetet ëndrra e tij

12 Qershor 2019

Romelu Lukaku duke çdo ditë e më larg Manchester Unitedit, ndërsa kalimi të Interit mbetet si një nga hipotezat më të besueshme. 

Antonio Conte që është trajner i ri i Interit e do me çdo kusht në skuadrën e tij.

“Unë e kam marrë vendimin tim, por nuk do të flas për respekt të Manchester Unitedit, që është klubi me të cilin kam kontratë”.

Romelu Lukaku . (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

“Tani do të nis pushimet dhe dua të çlodhem e argëtohem, pasi me të ardhmen do të merret agjenti im”.

Lexo po ashtu: Manchester United

Sulmuesi belg nuk e fsheh dëshirën për të luajtur në kampionatin italian.

“Kush është pranë meje e di që e kam pasur ëndërr të luaj në Angli dhe Itali”.

Lukaku . (Photo by Stu Forster/Getty Images)

“Me kthimin e Ancelottit, Contes e Sarrit, por edhe transferimin e Ronaldos, Seria A është bërë vërtetë emocionuese”, ka thënë sulmuesi belg. /Telegrafi/ 

www.telegrafi.com