Lumturi te Bayern, Sanches tani e tutje do të jetë titullar

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
31 Dhjetor 2017 15:33
Te Swansea City ka ndryshuar diçka...

Renato Sanches duket se tani e tutje do të jetë titullar te Swansea City. Mesfushori i Bayern-it, i blerë për 35 milionë euro nga Benfica para një viti, është huazuar në Premier League dhe deri tani ka luajtur shumë pak, por me largimin e trajnerit Paul Clement gjërat kanë ndryshuar.

Ish-asistenti i italianit Carlo Ancelotti nuk ia doli që Swansea të largohej nga vendet e fundit në tabelën e klasifikimit dhe vendin e tij e ka zënë portugezi Carlos Carvalhal. 52-vjeçari, ndryshe nga paraardhësi i tij, beson te bashkëpatrioti i tij.

“Është e thjeshtë të harrosh se Sanches është vetëm një fëmijë, sepse ka luajtur te Benfica dhe është pjesë e kombëtares portugeze. Jam i sigurt se ai do të jetë prapë në formë. I duhet më shumë vetëbesim”, - është shprehur Carvalhal.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike