Lutja e ndjerë e zëdhënëses bukuroshe të FSHF-së për Ramazan

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
16 Maj 2018 15:57

Zëdhënësja e Federatës Shqiptare të Futbollit, Jona Dervishi ka përcjellë një mesazh tepër pozitiv në ditën e parë të Ramazanit. Bukuroshja përmes një postimi të bërë në profilin e saj në "Facebook" lutet që në këtë muaj të shentë ku besimtarët myslimanë agjerojnë, të ketë më pak urrejtje e xhelozi mes shqiptarëve.

Postimi i plotë

"Zoti ynë, mos na dëno nëse harrojmë ose gabojmë!" (El-Bekare, 286)

Me kete citim, dua te Uroj gjithe besimtaret Myslimane , per Muajin e Shenjte te Ramazanit qe nis Sot! Uroj me zemer agjeruesit, qofte i lehte e i pranueshem. Uroj cdo shqiptar kudo qe ndodhet i Shqiperise tone te Madhe🇦🇱, por edhe besimtar kudo qofte , qe ky Muaj i meshires dhe i madheshtise se ndjenjes njerezore te trokase ne cdo familje. Sa me pak urrejtje, sa me pak xhelozi, sa me pak varferi ne sofrat shqiptare. Sa me shume vellazeri, paqe, dashuri, e mbi te gjitha sakrifice. Te ndihmojme me sa mundemi ata qe kane me shume nevoje, qofte materiale e qofte shpirterore. Le te Lutemi per te gjithe ata qe sot vuajne, per cdo mekatar te penduar, per cdo shpirt te lenduar... Sepse Ky Muaj ndaj e ka kete vecanti, sepse ushqehet me falje, miresi e meshire! Amin 🌙- shkruan ajo.

Jona, është një nga personazhet më simpatike dhe të komentuara në vend, sidomos për prezencën e saj në Institucionin më të madh të futbollit në vend. Në postimet që bën, ajo gjithmonë përpiqet të përcjellë pozitivitet. /EDS/

Një partnere simpatike si Vjosa

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
23 Maj 2018 15:12
Mustafi duhet të ndihet me fat

Shkodran Mustafi e ka mbyllur sezonin me Arsenalin pas asnjë trofe, e sikur të mos mjaftonte kjo, ai nuk mori një ftesë nga Joachim Loë për në Botërorin "Rusi 2018". Megjithatë, mbrojtësi nga Kumanova do të ketë më shumë kohë për të kaluar me familjen e tij, bashkëshorten dhe vajzën e vogël.

26-vjeçari është tejet i dhënë pas familjes së tij, këtë ai e ka treguar edhe në postimet që bën në rrjetet sociale. Futbollisti i "Topçinjve" nuk heziton që t'a shprehë dashurinë për partneren e tij, Vjosa Kaba shpesh herë edhe në profilin e tij në "Instagram". Ashtu sikurse bën edhe bukuroshja në postimet e saj në këtë rrjet social.

Vjosa gjithashtu është shqiptare nga Kumanova dhe është tejet simpatike. Çifti jeton së bashku në Londër, megjithatë Vjosa shpesh herë udhëton edhe në Zvicër aty ku ka familjen e saj. /EDS/

Ndalohet ribotimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com. Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Në eduasportin.com do gjeni Parashikime Ndeshjesh për Kampionatet Kryesore, Rezultate Live dhe Statistika Futbolli.

Ish e dashura serbe e Djimsitit poston foto tejet të ''nxehta''

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
23 Maj 2018 14:46
Alisa ''zjarr'' në rrjetet sociale

Prej disa kohësh nuk është folur më rreth tyre, pasi me siguri ata nuk janë më çift. Vitin e kaluar mediat kosovare raportuan se Berat Djimsiti i ka dhënë fund lidhjes me modelen serbe, Alisa Menkoviç. Më pas, 25-vjeçari publikoi një video në profilin e tij në "Instagram" ku shfaqej Alisa.

Megjithatë, duket që romanca mes tyre prej disa vitesh ka përfunduar. Nga kontrolli që i bëmë profilit të të dyve në "Instagram" vumë re që asnjëeri prej tyre nuk kanë foto nga momentet e tyre së bashku, që nga maji i vitit 2016-të.

Madje, së fundmi Alisa duket që është e fokusuar vetëm tek karriera e saj si modele dhe vazhdon të jetë aktive me foto të ndryshme ku tregon edhe format seksi të fizikut të saj.

Pavarësisht se mungojnë foto të të dyve bashkë në profilet e tyre në “Instagram”, vazhdojnë të jenë miq në këtë rrjet social. /EDS/

Ndalohet ribotimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com. Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Në eduasportin.com do gjeni Parashikime Ndeshjesh për Kampionatet Kryesore, Rezultate Live dhe Statistika Futbolli.

Jade dhe Taylor, motrat seksi të çmendura pas Juventus

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
23 Maj 2018 13:21
Bardhezinjtë me fat për këto ultrase

Juventus ka dy tifoze tejet seksi. Bëhet fjalë për motrat Jade dhe Taylor, të cilat këtë sezon kanë festur dy trofe tepër të rëndëishëm që djemtë e Allegrit arritën të ngrenë në "Olimpico" dhe "Allianz Stadium".

Bardhezinjtë ia dolën që të triumfojnë në finalen e Kupës së Italisë ndaj Milan dhe në fund siguruan titullin kampion në Serie A. SportMediaset i ka kushtuar një artikull të shkurtër dy bukurosheve bionde, të cilat kanë një simpati të veçantë për klubin torinez. Jade dhe Taylor janë tejet të dhëna pas fotove, ku realizojnë shumë të tilla dhe i ndajnë me fansat në rrjetet sociale. /EDS/

Ndalohet ribotimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com. Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Në eduasportin.com do gjeni Parashikime Ndeshjesh për Kampionatet Kryesore, Rezultate Live dhe Statistika Futbolli.

''Vajza'' e Fabregas shkëlqen në Londër

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
23 Maj 2018 11:50
Bëm mama të të ngjaj

Daniella Semaan, bashkëshortja e Cesc Fabregas është një nga femrat më të komentuara në mediat sociale. 42-vjeçarja para pak ditësh kurorëzoi me martesë lidhjen mesfushorin e Chelseas në kryeqytetin anglez. Ata janë së bashku që nga viti 2011-të ndërkohë kanë edhe tre fëmijë, dy vajza dhe një djalë.

Mirëpo, nga martesa e parë Daniella ka një djalë 13-vjeç, Joseph dhe një vajzë 18-vjeçare, e cila quhet Maria. Kjo e fundit ka një ngjashmëri thuajse identike me nënën e saj. Siç mund të shikoni dhe në fotot e publikuara më poshtë, vini re që pavarësisht diferencës së madhe të moshës, Daneilla vazhdon të jetë në top formë dhe pse është nënë e pesë fëmijëve.

Ndërkohë që vajza e saj teksa rritet, sa vjen dhe zbukurohet akoma më shumë. Ajo tashmë ka marrë goxha publicitet edhe në rrjetet sociale, ku në profilin e saj në "Instagram" ka 203 mijë ndjekës ku merr komente dhe pëlqime pa fund në postimet e saj. /EDS/

Ndalohet ribotimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Në eduasportin.com do gjeni Parashikime Ndeshjesh për Kampionatet Kryesore, Rezultate Live dhe Statistika Futbolli.