Lyon-PSG, formacionet zyrtare të derbit nga Ligue 1

03 Shkurt 2019

Derbi i javës në Ligue 1 është ai mes Lyonit dhe Paris Saint Germainit.

Vendasit dĂ«shirojnĂ« t’ia shkaktojnĂ« humbjen e parĂ« PSG-sĂ«, por qĂ« kjo tĂ« ndodhĂ« Ă«shtĂ« mĂ« pak e vĂ«shtirĂ«.

Për mysafirët mungon Neymari për shkak të lëndimit, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare:

Lyoni: Lopes; Dubois, Marcelo, Denayer, Mendy; Aouar, Ndombele; Traore, Fekir, Depay; Dembele.

PSG: Areola; Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat; Di Maria, Dani Alves, Marquinhos, Draxler; Mbappe, Cavani.

Aktualisht në kampionatin elitar spanjoll prinë PSG me 56 pikë, ndërsa Lyoni renditet i treti me 40 pikë. /Telegrafi/

Back in 2015, @PSG_English put ? goals past Lyon in a 5-1 win in Paris ?

What do you expect the result to be in Lyon later on today? pic.twitter.com/iP9hdNgVfB

— Dugout Asia (@DugoutAsia) February 3, 2019

www.telegrafi.com