Maldini: Milani e donte Lozanon, biseduam edhe me agjentin Raiola

18 Shtator 2019

Paolo Maldini ka zbuluar se Milani ishte i interesuar të nënshkruante me Hirving Lozano, por ndryshimi i formacionet të tyre në 4-3-1-2 i pa ata të shikojnë mundësi tjera.

Lozano përfundoi transferimin te Napoli në fund të muajit gushtit, por Maldini pretendon se ish-sulmuesi i PSV mund të kishte kaluar te Milani nëse Marco Giampaolo nuk do të ishte trajneri i tyre.

“Ne e shikuam atĂ« dhe menduam ta blejmĂ« atĂ«”, ka thĂ«nĂ« fillimisht Maldini pĂ«r TUDN.

“Ne biseduam me agjentin e tij [Raiola], por nĂ« fund pati njĂ« problem nĂ« lidhje me pozicionin e tij nĂ« fushĂ«”.

Lexo po ashtu: Pesë transferimet më të shtrenjta në këtë afat kalimtar në Serie A

“Ne kemi luajtur nĂ« sezonin e kaluar 4-3-3, formacioni i pĂ«rsosur pĂ«r tĂ«, por tani luajmĂ« nĂ« njĂ« mĂ«nyrĂ« tjetĂ«r”.

Lozano shënoi në debutim ndaj Juventusit (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

“Ai ishte njĂ« opsion pĂ«r ne gjatĂ« verĂ«s, por ai mori vendimin pĂ«r tĂ« shkuar nĂ« njĂ« klub tjetĂ«r tĂ« madh siç Ă«shtĂ« Napoli, dhe faktori i punĂ«s me Ancelottin, i cili Ă«shtĂ« njĂ« maestro, e ndihmon atĂ« tĂ« luajĂ« nĂ« pozicionin e tij mĂ« tĂ« mirĂ« dhe natyror”, pĂ«rfundoi drejtori i Milanit.

KuqezinjtĂ« sollĂ«n njĂ« tjetĂ«r sulmues gjatĂ« verĂ«s – Rafael Leao nga Lille pĂ«r rreth 35 milionĂ« euro. /Telegrafi/

www.telegrafi.com