Mallorca – Real Madrid, formacionet zyrtare

19 Tetor 2019

Mallorca dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Mbretërit janë mysafirë të Mallrocas në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë në La Liga, e cila zhvillohet nga ora 21:00 në stadiumin de Son Moix.

Ekipi i drejtuar nga Zinedine Zidane nuk di për humbje në tetë ndeshjen e para dhe synojnë tri pikët e radhës për të rikthyer pozitën e parë.

👍👕🔱 ¡Todo preparado para el partido en nuestro vestuario!#RMLiga | #HalaMadrid pic.twitter.com/imCEwwGISh

— Real Madrid C.F.âšœ (@realmadrid) October 19, 2019

Në anën tjetër, Mallorca gjendet në fundit e tabelës, por fitorja në ndeshjen e fundit ka shtuar besimin te ekipi për të luftuar për një rezultat pozitiv.

🚌 ¡El equipo ya está de camino al estadio!#RMLiga | #HalaMadrid pic.twitter.com/gDkNmPRiwn

— Real Madrid C.F.âšœ (@realmadrid) October 19, 2019

Trajnerët e dy skuadrave kanë vendosur të startojnë me ekipet më të mira të mundshme, ku te Reali shihet një formacion shumë sulmues.

Mallorca: Reina; Sastre, Valjent, Gamez, A. Raillo; Baba, Salva Sevilla, Dani Rodriguez, Febas; Lago Junior, Ante Budimir;

Real Madrid: Courtois; Odriozola, Militao, Ramos, Marcelo; Casemiro, Isco, James, Vinicius, Benzema, Jovic; 

📋✅ ¡Este es nuestro XI inicial para medirnos al @RCD_Mallorca! #RMLiga | #HalaMadrid pic.twitter.com/Em6KY16eHD

— Real Madrid C.F.âšœ (@realmadrid) October 19, 2019

/Telegrafi/

www.telegrafi.com