Mami Heat dhe Portland Trail fitore me vetëm 1 pikë

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
8 Janar 2018 11:07
Vazhdon shou në NBA

Gjatë natës së sotme emocionet në NBA u lanë për në sekondat e fundit. Miami Heat dhe Portland Trail Blazers vuajtën jo pak ndaj rivalëve të tyre e triumfuan vetëm falë 1 pike më shumë.

Fitorja ishte shumë e vuajtur për Miami-n që mundi Jazz 102-103 dhe konsolidon vendin e pestë në Lindje. Njeriu i cili i dha suksesin ekipit ishte Josh Richardson që realizoi koshin për Heat.

Jazz patën shansin aksionit të fundit, por Mitchell shpërdoroi. Në total ai realizoi 27 pikë. Kjo ishte  fitorja e katërt radhazi për Miami-n dhe humbja e tretë radhazi për Utah.

Kurse Portland Trail Blazers fitoi 110-111 kundër San Antonio Spurs falë Mccollum, i cili është arkitekti i fitores, falë 2 pikëve të shënuara në më pak se 6 sekonda nga fundi i lojës.

Për Spurs, që tani ndiejnë kërcënimin nga ekipet e tjera në renditje në vendin e tretë në Perëndim, shënuan 30 pikë Aldridge dhe 26 Ginobili.

Në sfidat e tjera, New York Knicks mundën Dallas Mavericks me rezultatin 100-96, falë 29 pikëve të Porzingis-it. Kjo është një fitore me rëndësi e njujorkezëve në transfertë.

Oklahoma City u mund në shtëpi 100-114 falë.

Një Westbrook i jashtëzakonshëm nuk i mjaftoi Oklahoma-s për ta fituar lojën. Basketbollisti realizoi për të 14-ën herë në këtë sezon tripletë, këtë herë 26 pikë, 10 ribaunde dhe 11 asiste.

Suns u udhëhoqën nga Booker (26 pikë) dhe morën kontrollin e takimit në periodën e tretë.

Atlanta Hawks e pati të vështirë që t’i bënte ballë Los Angeles Lakers për më shumë se 10 minuta. Ata u mundën në shtëpi 113-132.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike