Man City rivalizon gjigantët evropianë për transferimin e Fabian Ruizit

25 Mars 2020

Menchester City është bërë klubi u fundit që interesohet për transferimin e mesfushorit të Napolit, Fabian Ruiz.

Ruiz ka befasuar të gjithë me nivelin e treguar në dy sezonet e fundit me Napolin pas transferimit nga Real Betisi.

Paraqitjet e tij të mira kanë bërë që spanjolli të pëlqehet shumë nga klubet më të mëdha evropiane.

Lexo po ashtu: Agjenti i Fabian Ruizit konfirmon interesimin e klubeve të mëdha për spanjollin

Dy gjigantët spanjolle, Real Madridi dhe Barcelona kanë treguar interesim për Ruizin, ndërsa lojtari pëlqehet shumë edhe nga Liverpooli.

Sipas mediumit italian Corriere dello Sport, City është bashkuar tani në garën për ndjekjen e yllit të Napolit.

Lexo po ashtu: Liverpooli i bashkohet garës për Fabian Ruiz

Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola e sheh 23-vjeçarin si një zëvendësim ideal për David Silvan, i cili do të largohet pas përfundimit të seoznit.

Megjithatë, Napoli thuhet se nuk do ta lejojë Ruizin të largohet për një çmim më të ulët se 100 milionë euro. /Telegrafi/

www.telegrafi.com