Manchester City – Bournemouth, formacionet zyrtare

01 Dhjetor 2018

Lideri aktual i Ligës Premier, Manchester City do të jetë nikoqir i Bournemouthit në javën e 14-të në Ligën Premier.

Skuadra e udhëhequr nga Pep Guardiola nuk di për humbje këtë edicion, ku ka marrë 11 fitore e dy barazime.

The Champs are here! ?#MCIBOU ⚽️ #mancity pic.twitter.com/lXB9ELUa6B

— Manchester City (@ManCity) December 1, 2018

Në anën tjetër Bournemouth vije në këtë takim pas një serie negative ku në tri ndeshjet e fundit ka pësuar po aq humbje.

City synon të vazhdojë me fitore për ta mbajtur pozitën e parë, pasi është në ndjekje nga Liverpool, Tottenham dhe Chelsea.

Formacionet zyrtare:

How we line-up against Bournemouth! ?

City XI | Ederson, Danilo, Laporte, Otamendi, Zinchenko, Fernandinho (C), Gundogan, Bernardo, Sane, Sterling, Jesus

Subs | Muric, Walker, Kompany, Delph, Silva, Mahrez, Foden

Presented by @HAYSWorldwide #MCIBOU ⚽️ #mancity pic.twitter.com/A52xtRqgA9

— Manchester City (@ManCity) December 1, 2018

Man City: Ederson, Danilo, Otamendi, Laporte, Zinchenko, Gundogan, B. Silva, Fernandinho, Sane, Jesus, Sterling.

? T E A M N E W S ?

Here it is! Our starting XI and subs for our @premierleague game against Manchester City at Etihad Stadium.

? Mings' first PL start of season
? Surman, L Cook in midfield
? Wilson up top

?: https://t.co/DOYLcT7l9Z#MCIBOU // #afcb ? pic.twitter.com/ndc0zCS6t9

— AFC Bournemouth (@afcbournemouth) December 1, 2018

Bournemouth: Begovic, Francis, S.Cook, Ake, Mings,  Daniels, L.Cook, Surman, Fraser, Wilson, King. /Telegrafi/

www.telegrafi.com