Manchester United – Kopenhaga, publikohen formacionet zyrtare

10 Gusht 2020

Manchester United do të përballet me Kopenhagen në çerekfinale të Ligës së Evropës.

TĂ« dy skuadrat kanĂ« publikuar formacionet zyrtare pĂ«r ndeshjen qĂ« fillon nĂ« ora 21:00 nĂ« stadiumin “RheinEnergieStadion” tĂ« Kolnit.

Për këtë ballafaqim, Ole Gunnar Solskjaer do të jetë pa Phil Jones dhe Luke Shaw që janë të lënduar.

⏰ Rise and shine, Reds – it’s matchday! 👀#MUFC #UEL

— Manchester United (@ManUtd) August 10, 2020

Në anën tjetër, Kopenhaga nuk mund të llogarisë në Fischer, Santos, Sigurdsson dhe Thomsen, që janë po ashtu të lënduar.

Formacioni startues i Manchester United: Romero, Wan-Bissaka, Maguire, Bailly, Williams, Fred, Pogba, Fernandes, Martial, Greenwood, Rashford.

🚹 It's team news time! Here's how #MUFC line up tonight…

🏆 #UEL
📩 @DHLManUtd

— Manchester United (@ManUtd) August 10, 2020

Formacioni startues i Kopenhagen: Johnsson, Varela, Nelsson, Bjelland, Boilesen, Zeca, Stage, Biel, Wind, Falk, Daramy. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com