Manchester United nuk i lejon Smallingun dhe Sanchezin të luajnë në Ligën e Evropës me klubet e Serie A

25 Korrik 2020

Alexis Sanchez dhe Chris Smalling do të kthehen te Manchester United, me tu mbyllur Seria A.

Dy futbollistët që janë në pronësi të “Djajve të Kuq”, janë në huazim te Interi dhe Roma, ndërsa siç njofton Sky Sports, nuk do të luajnë në fazën finale të Ligës së Evropës me skuadrat aktuale.

Jo pasi drejtuesit e United kanë marr vendim që të mos ua zgjasin huazimin përtej javës së parë të gushtit.

Manchester Untied e ka marr këtë vendim, pasi Interi dhe Roma mund synojnë të fitojnë Ligës e Eveopës, garë ku janë rivalë potencial.

Manchester United dëshiron që t’i shesë përfundimisht dy emrat në fjalë, pse jo tek Interi dhe Roma, por përjashtohet mundësia për huazimin e tyre edhe një sezon tjetër. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com