Mandzukic ka vetëm edhe një opsion, Borussia Dortmund e pret krahëhapur

09 Gusht 2019

Afati kalimtar është mbyllur në Agli me Mario Mandzukicin, që nuk arriti ta mbyll marrëveshjen me Manchester United.

Edhe pse pritej që kroati të kalonte në Angli, ai do të vazhdojë te Juve, por edhe për një kohë të shkurtër.

Mandzukic tani ka vetëm dy opsione: të qëndrojë te Juventusi ose të transferohet te Borussia Dortmund.

Mario Mandzukic. (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Dortmundi dhe Lucien Favre e pret krahëhapur kroati, pasi ka nëvojë për një sulmues.

Borussia Dortmund pritet të jetë kandidat për titull me Bayern Munich. /Telegrafi/

www.telegrafi.com