Mandzukic mund të operohet dhe të mungojë deri në tre apo katër muaj

16 Janar 2019

Mario Mandzukic mund të kërkojë ndërhyrje kirurgjike dhe në këtë rast nuk do të mund të luante tre apo katër muaj për Juventusin.

Sulmuesi kroat e lëndoi kofshën në javën e kaluar në stërvitje dhe fillimisht u raportua se do të mungonte nga dy deri në katër javë.

Mungesa e Mandzukic do ta detyronte Juven të transferojë sulmues në janar (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Megjithatë, Top Calcio 24 bën të ditur se lëndimi është shumë më serioz sesa ishte menduar në fillim.

Lexo po ashtu: Lajmet për Mario Mandzukic

Mandzukic mund të ketë nevojë për ndërhyrje kirurgjike dhe në këtë mënyrë mungesa e tij do të ishte shumë më e gjatë.

Në këtë rast, Juve do të duhej të transferonte ndonjë sulmues gjatë këtij afati kalimtar, duke qenë se i vetmi qendërsulmues në bankën rezervë është i riu Moise Kean.

Mandzukic ka qenë vendimtar në disa ndeshje për Juven (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Kujtojmë që gjatë këtij sezoni, Bianconerët kanë pasur disa lëndime, ndërsa Juan Cuadrado dhe Andrea Barzagli do të mungojnë për një kohë më të gjatë.

32-vjeçari ka qenë në formë shumë të mirë këtë sezon duke shënuar tetë gola dhe duke dhuruar tre asistime në Serie A. /Telegrafi/

www.telegrafi.com