Mandzukic refuzon Sevillën, kërkon transferimin te Bayerni

14 Gusht 2019

“Duhet të largojë gjatë lojtarë nga lista e Ligën e Kampionëve”, raportohet të ketë thanë trajneri i Maurizio Sarri.

Italianët menjëherë filluan të kërkojnë emrat e gjashtë futbollistëve dhe sipas njoftimeve të mediave lokale, në sezonin e ri të garës më prestigjioze evropiane për klube, Juventusi nuk do të llogarisë tek Mario Mandzukic, Marco Pjaca, Matti Perin, Luc Pellegrini, Daniele Rugani dhe ndoshta Sami Khedira.

Që nga ardhja e trajnerit italian, Mandzukic është raportuar se do të largohet nga skuadra, ku ka qenë një nga lojtarët kryesorë që nga ardhja në vitin 2015.

Mario Mandzukic (Foto: Getty Images)

Sevilla është e fundit në një seri klubesh që kanë shfaqur interes për sulmuesin 33-vjeçar, por TuttoJuve zbulon se sulmuesi ka refuzuar opsionin për t’u transferuar në klubin spanjoll.

I njëjti burim thotë se Bayern është i vetmi klub që kroati dëshiron të largohet nga Juventusi. Ai kishte luajtur tashmë në Munich, por tani do të jetë nën urdhrat e Niko Kovacit.

Bayern thuhet se kanë një plan që ta sjellin Mandzukicin dhe dëshiron ta bëjë partner të sulmit Ivan Perisicin, i cili gjatë ditës së djeshme është huazuar nga Interi. /Telegrafi/

www.telegrafi.com