Marash Kumbulla ishte afër kalimit te Napoli

10 Gusht 2020

Presidenti i Hellas Veronës, Maurizio Setti ka konfirmuar se Marash kumbulla ishte shumë afër që të kalonte në janar te Napoli.

Bisedimet mes dy klubeve italiane ishin duke u zhvilluar për Amir Rrahmanin, që nga edicioni i ri do të luajë për napolitanët.

Por, në atë marrëveshje ishte diskutuar edhe për Kumbullën dhe Napoli kishte një interesim të fortë për reprezentuesin e Shqipërisë.

“NĂ« janar ishte njĂ« interesim i fuqishĂ«m nga Napoli pĂ«r Marash KumbullĂ«n”, ka konfirmuar Setti pĂ«r radio Kiss Kiss.

“Por, bisedimet ishin tĂ« vĂ«shtira dhe lojtari dĂ«shironte kohĂ« qĂ« tĂ« reflektonte pĂ«r tĂ« ardhmen e tij”.

“Kjo ishte arsyeja e vetme se ai pĂ«rse nuk pranoi tĂ« veshte fanellĂ«n e kaltĂ«r. Tani, pas KumbullĂ«s janĂ« vĂ«nĂ« disa skuadra dhe Ă«shtĂ« tek ai tĂ« caktojĂ« tĂ« ardhmen e tij”, ka shtuar mĂ« tej presidenti i Napolit.

Kumbulla po kërkohet tani edhe nga Lazio e Interi, mirëpo napolitanët kanë një përparësi, nëse vendosin të shesin Kalidoi Koulibalyn. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com