Marotta: Conte trajner fitues, por Spalletti ka dy vite kontratë me Interin

15 Prill 2019

Administratori i deleguar i Interit, Giuseppe Marotta, në një intervistë për Rai Sport, ka shtyrë çdo vendim lidhur me të ardhmen e Mauro Icardit për në fund të sezonit.

“VlerĂ«simet do tĂ« bĂ«hen nĂ« momentin e duhur, pĂ«r ne Ă«shtĂ« njĂ« lojtar i rĂ«ndĂ«sishĂ«m, por pĂ«rcaktuese do tĂ« jetĂ« edhe dĂ«shira e tij”, theksoi Marotta.

Më pas ai u ndal të fliste edhe për trajnerin aktual të zikaltërve Luciano Spalletti.

“ËshtĂ« e drejtĂ« qĂ« t’i japim besim Spallettit,  ka krijuar njĂ« strukturĂ« nĂ« skuadĂ«r, zĂ«rat pĂ«r Conten lindin nga fakti qĂ« ai Ă«shtĂ« njĂ« trajner fitues dhe Ă«shtĂ« nĂ« tregun e transferimeve, por Spalletti ka edhe dy vite kontratĂ« me Interin”, deklaroi Marotta.

Aktualisht Interi ka 60 pikë në vendin e tretë, pesë më shumë se Milani dhe gjashtë se Roma. /KP/

www.telegrafi.com