Marotta: Gabigol një lojtar i shkëlqyer

11 Dhjetor 2019

Gabriel Barbosa i njohur si Gabigol po kalon një formë të shkëlqyer te Flamengo, ku është i huazuar nga Interi.

Sulmuesi brazilian është një nga lojtarët më të mirë te Flamengo, të cilëve para pak ditësh me dy golat e tij iu dhuroi Copa Libertadoren.

Në janar lojtari do të rikthehet te Interi, të cilët e kanë edhe kartonin e tij, por nuk do të qëndrojë për shumë kohë aty.

Gabriel Barbosa . (Photo by Bruna Prado/Getty Images)

Drejtori i Interit, Beppe Marotta ka thënë se edhe pse Gabigol është lojtar i shkëlqyeshëm, nuk ka vend në skuadrën aktuale.

“Gabigol është një lojtar i shkëlqyer, por në kemi lojtarë me cilësi shumë të mira në sulm, si Lukaku, Sanchez, Martinez, Espozito dhe Politano”.

“Braziliani nuk është pjesë e planeve tona, megjithatë ai ka vlera të mëdha”, ka thënë Marotta.

Giuseppe Marotta . (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Interi do të tentojë të marr sa më shumë para nga ai, pasi dy vjet më parë pagoi mbi 30 milionë euro. /Telegrafi/

www.telegrafi.com