Martinelli për interesimin e Real Madridit: Dua të bëhem legjendë e Arsenalit

25 Mars 2020

Sulmuesi i Arsenalit, Gabriel Martinelli nuk shqetësohet shumë nga raportimet e mediave që e lidhin atë me një lëvizje te gjigantët e La Ligas, Real Madridi.

I riu brazilian u bashkua me Gunners nga Ituano në fillimin e sezonit, dhe shpejt është kthye në të pëlqyerin e tifozëve, duke shënuar 10 gola në 26 paraqitje në të gjitha garat.

Megjithatë, pavarësisht se raportohet se ka marrë një ofertë për t’u transferuar në kryeqytetin, pikërisht te Real Madridi, ai dëshiron të mbetet te Arsenali.

Gabriel Martinelli te Arsenali (Foto: Mike Hewitt/Getty Images)

“Unë nuk jam në dijeni të ndonjë interesi nga Real Madridi. Unë dua të fitoj Ligën e Kampionëve dhe shumë tituj me Arsenalin, dhe t’i bëj tifozët e lumtur”.

“Ata (tifozë) meritojnë më të mirën, dhe unë do të doja t’u jepja diçka atyre, pasi të gjithë në klub kanë bërë shumë për mua”.

Gabriel Martinelli (Foto: Clive Mason/Getty Images)

“Unë dua të bëhem një legjendë e Gunners”, ka thënë ai një intervistë për Four Four Tëo.

Martinelli do të këtë rol të madh në ekipin e parë në edicionin 2020-21. /Telegrafi/

www.telegrafi.com