Martinez: Kam biseduar me Conten, jam i lumtur te Interi

19 Korrik 2019

Lautaro Martinez zhvilloi një kampionat të mirë me Interin që në sezonin e tij të parë me klubin, ndërsa kjo bëri që të luajë edhe me Argjentinën në Kupën e Amerikës.

Në kohën e fundi ka pasur lajme që e lidhnin argjentinasin me Barcelonën.

Edhe agjenti i lojtarit i ka konfirmuar këto zëra, por nuk ka pasur një ofertë për lojtarin.

Martinez . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

“UnĂ« jam shumĂ« i lumtur tek Interi, por ende nuk kam folur me agjentin tim”.

“UnĂ« kam folur tashmĂ« me trajneri e ri, dhe mezi po pres ta nis sezonin”, deklaroi Martinez.

Martinez fuke festuar . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Martinez iu bashku Interit nga Racing Club për shumën e 22.7 milionë eurove.

Ai ka shënuar 9 gola me Interitn që në sezonin e tij të parë. /Telegrafi/  

www.telegrafi.com