Matic do ta flakë ” Mini Cooper-in”, nuk po e lejon të shërohet

Ylli i Manchester United-it, Nemanja Matic do të heqë dorë nga “Mini Cooper-i” i tij, sepse po e pengon shërimin e tij nga dëmtimi.

Mesfushori serb ka qenë element me rëndësi i “Djajve të kuq”, që pas transferimit të tij nga Chelsea verën e kaluar për 40 mln euro.

29-vjeçari ka pasur disa shqetësime gjatë javëve të fundit, duke e bërë atë të ndihet keq.

Stafi mjekësor i “Djajëve të Kuq” beson se ai është i lodhur për shkak të numrit të ndeshjeve që ka luajtur.

Por burime pranë United-it kanë zbuluar se Matic-i 195 cm i gjatë me zor futet në “Mini Cooper-in” e tij të personalizuar.

Ai tani ka në plan ta lërë mjetin e tij të preferuar për një makine më të madhe, për ta ndihmuar atë me problemet e dëmtimeve të tij.

Një burim i “Old Trafford” tha: “Matiç ka qenë gjithmonë një fans i madh i makinave Mini Cooper. Problemi është se pozicioni i poshtëm që ka makina, nuk e ndihmon me dëmtimet që ka. Gjendja e përgjithshme e dobët e rrugëve rreth Carrington, dhe lartësia e ulët që makina ka nga toka, do të thotë se ai ndjen çdo përplasje të vogël. Disa nga stafi kanë bërë shaka se ai tani duhet të marrë diçka që të përputhet me madhësinë e tij – si një tank i kuq Sherman”.

Matiç ka luajtur deri më tani 22 herë për United në Premier League këtë sezon, por është lodhur gjatë javëve të fundit.