Mbappe është dëshira e madhe e Barcelonës, Blaugranët ofrojnë Coutinhon dhe para për francezin

23 Dhjetor 2018

Kylian Mbappe është dëshira e madhe e Barcelonë për repartin ofensivë.

Krerët e klubit katlaunas janë duke shqyrtuar mundësinë e transferimit të francezit në Camp Nou.

Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja spanjolle ‘Don Balon’.

Gjithnjë sipas kësaj media spanjolle, Blaugranët janë të gatshëm ta përfshijnë në marrëveshje edhe mesfushorin brazilian Philippe Coutinho.

Kylian Mbappe. (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)

Për ta bërë të vetin Mbappen, Barcelona ka gati 150 milionë euro si dhe Philippe Coutinhon.

Mesfushori brazilian edhe më parë ka qenë dëshirë e PSG-së, sa ishte pjesë e Liverpoolit por në fund garën për të e fitoi Barcelona.

Lideri aktual i La Ligës, synon që të tentojë transferimin e Mbappes vetëm në verën e vitit 2019.

Gjithsesi ky transferim do të jetë tejet i vështirë për Barcelonën, pasi PSG e vlerëson shumë yllin e tyre. /Telegrafi/

www.telegrafi.com