Mbappe nuk do të nxitojë për t'u larguar nga PSG

16 Maj 2020

Kylian Mbappe pritet të sqarojë në këtë verë të ardhmen e tij.

Sulmuesi francez po kërkohet me ngulm nga Real Madridi, mirëpo Paris Saint-Germain ka refuzuar shitjen e tij.

L’Equipe bën të ditur se përkundër interesimit nga Los Blancos, Mbappe nuk do të nxitohet që të largohet nga Parku i Princave.

Fituesi i Kupës së Botës është dëshira e madhe e Florentino Perezit dhe Ziendine Zidanes, mirëpo ata duket se duhet të presin për një kohë.

Vlera aktuale e Mbappes e kalon 200 milionë euro, duke qenë kështu lojtari më i shtrenjtë në botë.

Andaj, Reali nuk e ka problem që t’i ofroj një shumë të majme skuadrës franceze ose të ofrojë edhe disa lojtarë si pjesë e marrëveshjes. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com