Mbappe rikthehet në stërvitje, shtohen gjasat për të luajtur ndaj Atalantas

10 Gusht 2020

Kylian Mbappe ka marrë pjesë në stërvitjet e të dielës me bashkëlojtarët, për herë të parë prej se e lëndoi nyjën, kështu që gjasat për të luajtur ndaj Atalantas janë rritur.

Pas ndrydhjes së rëndë të nyjës gjatë finales së Kupës së Francës kundër Saint-Etienne më 24 korrik, ishte pritur që anësori të mungonte një kohë të gjatë.

Megjithatë, ai është përfshirë në skuadrën e PSG që udhëton në Portugali për ndeshjet e fazave finale të Ligës së Kampionëve.

(Foto: Instagram/k.mbappe)

Ndeshja çerekfinale ndërmjet kampionit francez dhe skuadrës italiane zhvillohet të mërkurën në Lisbonë, ndërsa trajneri Thomas Tuchel shpreson ta ketë në dispozicion.

Lexo po ashtu: Tuchel shpreson në rikthimin e Mbappes për ndeshjet e Ligës së Kampionëve

Mbappe është përfshirë në sesionin e parë stërvitor, ka munguar në të mesmin dhe është kthyer sërish në fund për t’u stërvitur me bashkëlojtarët. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com