Mbyllet pjesa e parë, Valencia – Arsenal

09 Maj 2019

Pjesa e parë mes Valencias dhe Arsenalti doli të jetë interesante.

Ndeshja nisi mirë për Valencian, ku shënoi në minutën e 11-të, për të kaluar në epërsi me Kevin Gameiron.

#Valencia 1 #Arsenal 0 #ValenciaArsenal goolll Gameiro. pic.twitter.com/lVtTCwgQr2

— Üç Korner Bir Penaltı (@3k_1p) May 9, 2019

Por Arsenali reagoi shpejtë me Pierre Emerick Aubameyang, që i barazoi shifrat 1-1.

Skuadrat kishin disa traste, por që nuk arritën të shënonin më në pjesën e parë.

GOAL. Aubameyang equalises with a great finish after Gabriel Paulista reminds us all why Arsenal sold him#VALARS pic.twitter.com/wWJmiFkQN1

— DOD FOOTBALL (@DylanOD89321994) May 9, 2019

Rezultati i përgjithshëm është 4-2 në të mirë të anglezëve. /Telegrafi/

www.telegrafi.com