Me fitoren ndaj Pau, PSG kalon në çerekfinale të Kupës së Francës

29 Janar 2020

Paris Saint-Germain ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Francës, pasi fitores 2-0 ndaj Pau FC.

Pas vetëm 25 minutash lojë, parisienët kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Leandro Paredes me një asistim të Mauro Icardit.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat minimal të mysafirëve, derisa në të dytën u shënuan edhe një tjetër.

??? @Pablosarabia92 @PauFootballClub 0⃣ – 2⃣ @PSG_inside

#PFCPSG pic.twitter.com/worJsGS5Vx

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) January 29, 2020

Kampioni i Ligue 1 arriti ta dyfishonte epërsinë e tyre në minutën e 53-të, me golin e shënuar nga Pablo Sarabias, e që ishte i fundit në këtë takim.

Deri në fund PSG-ja kishte shanse të mira për ta thelluar epërsinë, por që i shpërdoruan rastet.

Parisienët pritet që ta mësojnë kundërshtarin e tyre për fazën tjetër të Kupës së Francës, derisa shihen si favorit për ta fituar garën. /Telegrafi/

Paredes finally gets his first goal while captaining the team. I’m so happy for him man? pic.twitter.com/BfIMdxxtDf