Me penalltinë në stilin panenka, Messi ia kthen epërsinë Barcelonës ndaj Atletico Madridit

30 Qershor 2020

Barcelona ka arritur të rikthejë epërsinë ndaj Atletico Madridit në takimin që po zhvillohet në kuadër të javës së 33-të në La Liga.

Skuadra katalunase arriti të shënonte për 2-1 në një penallti të fituar nga Nelson Semedo.

Për të shndërruar atë në gol u përkujdes Lionel Messi që shënoi në stilin panenka në minutën e 50-të, e që ishte i 700-ti në karrierë dhe i 22-ti në këtë edicion.

Goli i parë për Blaugranasit erdhi nga një auto-gol i Diego Costas, ndërsa Saul Niguez barazoi në 1-1. /Telegrafi/

Only Messi can score a Paneka Penalty when the League title is on line, what a way to Bring up his 700th Career Goal

pic.twitter.com/EfQmgWYb22

— Ryan (@MessiCF10) June 30, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com