Mediat në Itali: Sanchez ka nënshkruar me Interin si i lirë

03 Gusht 2020

Është duke u raportuar se Interi e ka transferuar Alexis Sanchezin si transferim të lirë nga Manchester United.

Nerazzurët e kishin në huazim për një edicion anësorin kilian, por ishin të vendosur që të mbyllnin transferimin përfundimisht.

Skuadra italiane ka arritur marrëveshjen me Sanchezin që paga e tij vjetor të jetë shtatë milionë euro, derisa kontrata e Djajtë e Kuq është shkëputur me marrëveshje të dyanshme.

Manchester United do t’i shpëtojë 60 milionë euro nga kiliani shkaku i pagës së tij të lartë që e kishte në Old Trafford.

Interi nuk ka pse t’i paguajë tashmë 15 milionë euro për transferimin e lojtarit dhe që të tria palët janë ndarë të kënaqura. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com