Mediat në Itali: Spalletti jo, por Pioli te Milani

07 Tetor 2019

Milani tani mund të shkojë për Stefano Pioli ose një trajner të huaj pasi pretendohet se Luciano Spalletti po i kërkon Interit dëmshpërblim për shkarkimin që i bëri në fund të sezonit të kaluar.

Rossonerët kanë synuar ish-trajnerin e Nerazzurëve që të zëvendësojë Marco Giampaolon dhe duket se ka rënë dakord me kushte personale.

Sidoqoftë, pengesa ka qenë shkëputja e kontratës me Interin, duke pasur parasysh se ai është nën kontratë me ta deri në vitin 2021.

Stefano Pioli

Fillimisht u mendua se ai do të pranojë pagë vetëm gjashtë muaj për të ikur nga ziklatërit, megjithatë Sky Sport Italia dhe ANSA tani po raportojnë se 60-vjeçari kërkon një pagë të plotë vjetore.

Kjo duket e pamundur në këtë fazë, kështu që të dy burimet pretendojnë se ‘Djajtë’ tani po shikojnë Piolin ose një trajner të huaj.

Luciano Spalletti

Pioli më parë ka trajnuar Interin gjatë sezonit 2016-17 dhe është në mesin e kandidatëve për ta marrë drejtimin e Genoas.

Lexo po ashtu: Spalletti do ta zëvendësojë Giampaolon te Milani

Sa për profilin e strategut të huaj, mund të jetë ish-trajneri i Romës, Rudi Garcia, megjithëse ai besohet se është më afër Monacos.

MilanNews, ndërkohë, ka hedhur emrin e Marcelinos, i cili së fundmi u largua nga Valencia pas dy ndeshjeve të Ligës së Kampionëve dhe një triumf në Kupën e Mbretit. /Telegrafi/

www.telegrafi.com