Mehmedi inkuadrohet në pjesën e dytë dhe shënon dy gola në fitoren e Wolfsburgut ndaj Monchengladbachut

23 Shkurt 2019

Sulmuesi shqiptar, Admir Mehmedi ka shkëlqyer sot (e shtunë) me fanellën e klubit gjerman, Wolfsburg.

Wolfburg ka arritur një fitore të madhe në udhëtim te Borussia Monchengladbach.

Ujqit kanë fituar me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të të Bundesligas.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet rreth Admir Mehmedit

Në këtë ndeshje ka arritur të lë shenj edhe sulmuesi me prejardhje shqiptare, Admir Mehmedi, i cili ka shënuar dy gola pas inkuadrimit në pjesën e dytë.

Mehmedi u inkuadrua në lojë në minutën e 64-të, ndërsa pas vetëm katër minutave lojë arriti të shënoj për epërsinë 0-2.

#Mehmedi-Doppelpack! Nächste Heimpleite für #Gladbach. https://t.co/TBqeWikxPJ pic.twitter.com/IDFqFLNCu8

— SPORT BILD (@SPORTBILD) February 23, 2019

Reprezentuesi zviceran nuk u ndal me kaq pasi në minutën e 83-të arriti të shënoj edhe për 3-0 duke vulosur fitoren e mysafirëve.

FULL TIME! WHAT A WIN! A clinical performance from our boys, especially supersub Admir Mehmedi! Well played, guys! 💪#VfLWolfsburg #BMGWOB | 0-3 pic.twitter.com/bAjLoZwq7D

— VfL Wolfsburg EN (@VfLWolfsburg_EN) February 23, 2019

Me këtë dy gola, Mehmedi arrin në shifrën e pesë golave dhe tre asistimeve në këtë sezon në Bundesliga.

Në anën tjetër, Wolfsburgu me këtë fitore ngjitet në pozitën e pestë me 38 pikë, ndërsa për t’i shikuar golat klikoni këtu. /Telegrafi/

www.telegrafi.com